Pěstitelská pálenice


Naše společnost JAVORNÍK-CZ a.s. rozšířila svoje služby pro pěstitele ovoce od sezony 2014. Nabízíme zpracování ovocných kvasů na kvalitní destilát v novém provozu pěstitelské pálenice, kde máme instalovánu zcela novou destilační aparaturu. Ta slouží k výrobě destilátů z různých druhů  ovoce.

Objednávky vyřizuje:

Jana Manová
tel.: +420 731 636 499
tel: +420 577 002 319


Je navržena v nové koncepci monoblokového systému, tj. destilace i rektifikace se provádí v jediném kotli s nástavbou. Nástavba sestává z rektifikačního dílu se zesilovacími patry, deflegmátoru a dílu s měděnou vestavbou. Na této pálenici se získává velmi kvalitní destilát o průměrné lihovitosti 60 – 70 % obj. a. a. Kvalitu destilátu lze ovlivnit vyřazováním jednotlivých pater v rektifikačním dílu z činnosti a dále využitím funkce deflegmátoru, tímto způsobem je možno řídit stupňovitost destilátu i další charakteristické chuťové a aromatické vlastnosti.

Pálenice má moderní design, provedení je celo-nerezové, spodní varná část kotle a vnitřní části deflegmátoru a vestavby jsou měděné. Doprava kvasů z přivezených nádob do destilačního kotle je řešena vakuovým čerpáním - vývěvou, přes předlohovou nádrž umístěnou nad kotlem. Tato předloha je vybavena topným hadem k předehřívání kvasů teplou vodou z chladiče. Vybavení pálenice je nejvyšší kvality a odpovídá standardům EU, technologie byla dodána renomovaným výrobcem lihovarnických zařízení.

Více o pálenici najdete na samostatném webu zde.

Kontakt

Pálenice Javorník-CZ 

763 33 Štítná nad Vláří 414

Tel.: 731 636 499