Maso z našich chovů (momentálně nedostupné)

V systému ekologického zemědělství chováme hovězí masné plemeno SIMENTAL. Pastevní odchov se zastoupením trav, jetelů a lučních bylin představuje ideální zdroj výživy. Přirozený způsob chovu tohoto plemena na zdejších pastvinách je zárukou zdravého vývoje zvířete. Z takto chovaného skotu získáme křehké, šťavnaté maso bez cizorodých látek vyznačující se svou charakteristickou barvou, vůní a je předpokladem vynikajícího gastronomického zážitku.
 
Mimo systém ekologického zemědělství chováme také vepřový dobytek. Jedná se o plemeno České bílé ušlechtilé, které se chová ve stálých skupinách v čistých a suchých kotcích s dostatkem volného prostoru a pravidelným přistýláním slámy. Výkrm je zajišťován s maximálním využitím vlastních krmiv a zvířatům nejsou podávána žádná antibiotika. Protože se nejedná o žádný velkochov a zvířata zde mají opravdu domácí podmínky, projevuje se to na kvalitě jejich masa a spokojenosti zákazníků.
 
Zvířata z našich chovů dodáváme mnoha zpracovatelským firmám, naše hovězí maso a další výrobky můžete nakoupit např. ve vyhlášeném Řeznictví U Kusáků v Ostrožské Nové Vsi. Do budoucna plánujeme vybudovat vlastní bourárnu masa, kde budeme kusy hovězího dobytka a prasat z vlastního chovu zpracovávat i pro maloodběratele. V současné době nabízíme možnost objednání a nákupu hovězího a vepřového masa formou balíčků s možností přímého závozu zákazníkům nebo distribuci prostřednictvím odběrných míst.


Nabídka hovězího masa: směsné balíčky 5 - 10 kg (přední bez kosti, s kostí, polévkové, zadní)

Cena za 1kg -  190,- Kč

Maso si můžete objednat na našem eshopu, nebo zakoupit u nás ve farmářské prodejně ve Štítné nad Vláří.

eshop ekofarmy Javorník ZDE

Na telefonní čísle 773 746 859 Vám rádi zodpovíme jakýkoliv dotaz.