Ekofarma Javorník

Navazujeme na dlouholetou zemědělskou tradici, v podhorské oblasti CHKO Bílé Karpaty na hranicích se Slovenskem. Od roku 1996 hospodaříme v systému ekologického zemědělství s šetrným přístupem k půdě, s nadstandardními podmínkami pro ustájení a zacházení se zvířaty. Současná výměra zemědělské půdy je 1626 ha, z toho 460 ha je orná půda, TTP 1112 ha, ovocné sady 34 ha a krajinotvorné prvky 20 ha. Rostlinná produkce je zaměřena na pěstování tržních obilovin, krmiv, pro potřeby živočišné produkce. Živočišná výroba tedy velmi úzce navazuje na produkci rostlinné výroby se zaměřením na výrobu bio mléka a chov masného skotu bez tržní produkce. Více informací o naší ekofarmě.

Mléko vyrábíme v nejvyšší kvalitě jakosti Q. Část mléka zpracováváme ve vlastní mini-mlékárně a zbytek dodáváme do mlékárny ve Valašském Meziříčí a také realizujeme prodej bio mléka ze dvora.
Zaměřujeme se na výrobu čerstvých a zrajících sýrů, tvarohu, jogurtů, kysaných jogurtových nápojů. Mléko zpracováváme pouze šetrnou pasterizací bez používání homogenizace, výrobky neobsahují žádné přidané konzervační látky.
Díky pestré nabídce bio mléčných výrobků jsme se zapojili do školního projektu „Mléko do škol“ s finanční podporou EU. Žáci mají garantované pravidelné dodávky konzumního mléka, případně neochucených mléčných výrobků zdarma.

Již od roku 1993 vyrábíme široký sortiment pekařských výrobků. Jsme významným producentem pšenice špaldy, proto se v posledních letech zaměřujeme na výrobu celozrnného špaldového pečiva.

Další oblast ze zemědělské činnosti je pěstování ovoce. Jedná se především o pěstování švestek, jabloní a hrušní. Od roku 2014 nabízíme zpracování ovocných kvasů v našem novém provozu pěstitelské pálenice, kde máme instalovánu zcela novou destilační aparaturu. Ta slouží k výrobě destilátů z různých druhů zkvašeného ovoce.

Mimo zemědělskou výrobu se zabýváme i řadou dalších aktivit, mezi které patří výroba sirných knotů a svící či poskytování služeb ve vlastním rekreačním zařízení.

K dispozici je vyžití sportovní, regenerační a odpočinkové. Zájemci, tak mohou lépe poznat krásy CHKO Bílé Karpaty.

Zdravá půda a krajina = zdravá krmiva a zvířata = zdravé vlastní kvalitní produkty a potraviny = zdravý člověkEkofarma Javorník
Prodejní místa - kde můžete koupit naše výrobky Prodejní místa - kde můžete koupit naše výrobky