Mléko do škol


Díky pestré nabídce BIO mléčných výrobků se Ekofarma Javorník zapojila do školního projektu ,,Mléko do škol“. Děti mají nárok na plně dotované mléko a mléčné produkty. Cílem projektu je především přispět k trvalému zvýšení spotřeby mléka a mléčných výrobků, vytvořit přirozené, zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, zvýšit klesající spotřebu mléka a mléčných výrobků a tím omezit epidemii dětské obezity včetně nadměrné konzumace cukru.

Faremní mlékárna vyrábí kvalitní výrobky pouze z čerstvě nadojeného mléka od našich dojnic, pasených na loukách Bílých Karpat, chovaných v systému ekologického zemědělství. Zaměřuje se na výrobu čerstvých sýrů, tvarohu, jogurtů, jogurtových a kysaných nápojů, především v BIO kvalitě, za které jsme dostali řadu ocenění získaných za regionální potraviny ve Zlínském kraji.
Mléko zpracováváme pouze šetrnou pasterizací bez používání homogenizace, mléko ve výrobcích si tak zachovává původní vlastnosti a biologickou hodnotu.

Výrobky neobsahují žádné přidané konzervační látky mimo kuchyňské soli, která sýrům dodává chuť. Proto jsou doporučovány i pro zdravou výživu Vašich dětí. Klademe důraz na kvalitu a prospěšnost zdraví a výrobky odpovídají nárokům současného spotřebitele – vysoký obsah bílkovin, vápníku a ušlechtilých mléčných kultur.

 Na školní projekt „Mléko do škol“ úzce navazuje projekt ,,Doprovodných vzdělávacích opatření“. Cílem projektu je rozšířit vědomosti a dovednosti žáků o výrobě a zpracování mléka, přiblížit dětem význam konzumace mléka a neochucených mléčných výrobků.

V tomto projektu dětem nabízíme exkurze na ekofarmě nebo ochutnávky vlastní produkce zprostředkované na školách. Děti se seznámí s práci na statku, krmení a užitku chovných zvířat a o celkovém chodu živočišné a rostlinné výroby.

Doprovodná vzdělávací opatření jsou v rámci školního projektu prováděna zdarma. Oba zmiňované projekty jsou financovány z prostředků Evropské unie prostřednictvím Státního zemědělského intervenčního fondu.

Projekt Mléko do škol je určen pro základní školy. Mléčné výrobky jsou zdarma nebo za symbolickou cenu minimálně 2x měsíčně.
Chcete-li pro vaše žáky kvalitní mléčné výrobky v bio kvalitě, kontaktujte prosím p. Barboříkovou.

Ing. Radka Barboříková

Vedoucí obchodu + „Mléko do škol“
tel.: +420 731 210 485

Mléko do škol - reg. číslo: 4111/171718/0007