Ekologický chov

V rámci ekologického zemědělství se zaměřujeme na chov dojnic, chov skotu bez tržní produkce mléka, výkrm býků a chov včel.

Plemeno České strakaté je ideální pro výrobu biomléka v podmínkách ekologického zemědělství. Stádo 200 ks dojnic produkuje vysoce kvalitní biomléko, které dále zpracováváme v naší mlékárně zaměřené především na výrobu čerstvých sýrů, tvarohů a kysaných nápojů. Základní stádo 240 ks krav bez tržní produkce mléka (KBTPM) plemene Masný simentál a jeho kříženců zajišťuje dostatečné množství zástavového materiálu jak pro svoji potřebu, tak na prodej.

Včely slouží pro naše ovocné sady, kterých máme přes 40 ha.

Společnost je pravidelně kontrolována v rámci systému ekologického zemědělství kontrolní organizací KEZ o.p.s. Chrudim.

Certifikát ke stažení ZDE

Rostlinná výroba

Celková obhospodařovaná výměra zemědělské půdy 1750 ha je využívána především pro ekologický chov skotu, produkci sena a výrobu krmných směsí pro vlastní chov.

Orná půda se využívá k pěstování obilnin a dalších kulturních plodin pro vlastní potřebu i jako tržní plodiny, které jsou dále zpracovávány na bioprodukty. Patříme mezi významné producenty pšenice špalda.

V CHKO Bílé Karpaty hospodaříme rovněž v sadech, pěstujeme především slivoně, jabloně a okrajově hrušně.

Ocenění

V letech 2011 a 2014 jsme získali nejvyšší ocenění v soutěži "Zemědělec roku" ve Zlínském kraji. Řadu ocenění v soutěži „Perla Zlínska“ pravidelně získávají výrobky naší a úspěšná byla i naše premiérová účast v soutěži „Česká biopotravina 2015“. Děkujeme kolektivu živočišné i rostlinné výroby za získané ocenění Nejlepší sedlák roku 2016.


Prodejní místa