Aktuality

10% sleva na nakládané sýry z Ekofarmy Javorník


Až do konce roku 2021 máme pro Vás 10% slevu na Nakládaný sýr s bílou plísní, Nakládaný sýr s česnekem a Nakládaný sýr s cibulkou Výrobky si můžete objednat na našem eshopu nebo zakoupit u nás ve farmářské prodejně ve Štítné nad Vláří.
 
Farmářská prodejna Štítná nad Vláří
Pondělí zavřeno
Úterý 6.30 – 12.00, 12.30 – 16.00
Středa 6.30 – 12.00
Čtvrtek 6.30 – 12.00, 12.30 – 16.00
Pátek 6.30 – 12.00, 12.30 – 16.00
 
Na telefonním čísle 773 746 859 Vám rádi zodpovíme jakýkoliv dotazVánoční balíčky, vánoční poukazy jsou pro Vás připraveny


Vážení zákazníci, máme pro Vás nabídku vánočních balíčků a poukazů (do Relaxcentra Javorník, Farmářské prodejny nebo na náš eshop), kterými byste mohli potěšit své zaměstnance, klienty nebo odběratele. Balíčky a poukazy zakoupíte na našem eshopu nebo v naší Farmářské prodejně ve Štítné nad Vláří. V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na telefonu 773 746 859
 
 


Titul Česká biopotravina roku 2021 získal Bio tvaroh z Ekofarmy Javorník

 
V soutěži o nejlepší českou biopotravinu je rozhodnuto. Titul Česká biopotravina roku 2021 si odnáší Bio tvaroh z Ekofarmy Javorník. Mezi další oceněné produkty patří cibulové chutney, jehněčí steak nebo jablečný mošt. Překvapila steaková masa. O titul v jubilejním dvacátém ročníku bojovalo 123 biopotravin a biovín. Akci pořádá PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců.
 
Absolutním vítězem se stal tradiční mléčný výrobek - Bio tvaroh z Ekofarmy Javorník
V soutěži určené tuzemským producentům biopotravin hodnotí prudukty odborná porota. Ta letošní měla 18 členů a volila nejlepší produkty v pěti různých kategoriích a také vybírala celkového vítěze. Tím se stal Bio tvaroh z Ekofarmy Javorník, který současně zvítězil i ve své kategorii Biopotraviny živočišného původu. Na český trh jej ekofarma dodává od roku 2015. „Než se dostane k zákazníkům, trvá jeho výroba kolem 24 hodin. Zákazníci ho seženou v obchodech ve Zlínském kraji, ale například i v Praze nebo v e-shopu,“ prozrazuje Marta Buzašová, vedoucí mlékárny Ekofarmy Javorník. A jak jej mají zákazníci nejraději? „Našlehaný s mlékem a cukrem jako tvarohový krém. A pak také do šlehaných tvarohových dezertů, do pomazánek a na pečení zákusků a koláčů,“ usmívá se paní Buzašová, pro kterou znamená získání titulu Česká biopotravina roku ocenění dlouhodobé práce a dobrý signál do budoucna.„Bio tvaroh vyhrál bezpochyby nejen díky své dokonalé chuti, která je opravdu jemná a lahodná, ale důležitým kritériem byl rozhodně i způsob balení v recyklovatelném obalu, který se k bioprodukci prostě skvěle hodí. Dříve farma dávala tvaroh do plastové krabičky. Až v poslední době přešla na nový, papírový obal, což celkovému hodnocení marketingového konceptu, vzhledu a obalu výrobku ze strany poroty velmi prospělo,“ uvedla k vítěznému produktu Kateřina Urbánková, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, který soutěž organizuje. Bio tvaroh z Ekofarmy Javorník si můžete objednat na eshopu Ekofarmy Javorník ZDE nebo zakoupit ve farmářské prodejně ve Štítné nad Vláří.

Ekofarma Javorník - Sečení BIO LNU PŘADNÉHO (na semeno)

 
Semeno lnu se používá při zácpě, zánětu žaludku a střev, při vředech žaludku a dvanácterníku. Lněný olej užívaný vnitřně má výborné výsledky při léčení nemocí jater a kornatění cév; též upravuje vysokou hladinu cholesterolu. Pro zevní použití se používá kaše uvařená z mletého semene. Používá se při kožních zánětech, na spáleniny a na vysušenou pokožku. V homeopatii se používá buď esence z čerstvě kvetoucí natě nebo tinktury vyrobené ze semene. Použití je obdobné jako v alopatické medicíně, účinek je však mírnější.

Koláč s BIO švestkami


V nabídce nyní najdete vybrané druhy pečiva s našim sezónním ovocem! Koláč s BIO švestkami je vyrobený z kynutého těsta, náplň s kousky BIO švestek, posypán máslovou posypkou. Koláč si můžete objednat na našem eshopu ZDE nebo zakoupit u nás ve farmářské prodejně ve Štítné nad Vláří. Na telefonním čísle 773 746 859 Vám rádi zodpovíme jakýkoliv dotaz.
Nabídka sirných knotů a svící z Ekofarmy Javorník pro zahrádkáře a včelaře

 
Sirné knoty a svíce se používají k síření skladových prostorů pro potravinářské účely – sklepy na víno, lisovny, sklady na brambory, sklady na ovoce, dále slouží k síření sudů na víno, síření včelích plástů. (ideální pro zahrádkáře a včelaře).
 
Použití spočívá v jejich zapálení v určitém prostoru, čímž se vyvíjí oxid siřičitý, který ničí škodlivé mikroorganizmy a plísně, které způsobují nemoci a choroby skladovaných produktů.

Sirné knoty a svíce z Ekofarmy Javorník - tradiční, kvalitní výrobky za dobrou cenu!
 
Kontakt, objednávky a další informace.
Kolínková Marie, Ekofarma Javorník Štítná nad Vláří
tel. 577 002 356, 737 220 029
e-mail: kolinkova@javor-st.cz
http://www.sirnesvice.javor-st.cz/
 
Ekofarma Javorník - Co vypěstuje, dokáže zároveň zpracovat


Ekofarma Javorník ve Štítné nad Vláří povýšila ekologické zemědělství na ekologické zpracování. Co vypěstuje, dokáže zároveň zpracovat. Kvalitu mléka zaručují nejen pastviny plné jetelů a lučních bylin, ale také vlastní krmné směsi.
.....


Ekofarma Javorník - 3. místo v premiérovém ročníku soutěže SME EnterPRIZE

 
Premiérový ročník soutěže SME EnterPRIZE na podporu udržitelného podnikání zná své vítěze. Generali Česká pojišťovna vyhlásila výsledky 1. ročníku soutěže SME EnterPRIZE. Jejím záměrem je ocenit ty firmy, které v rámci svého podnikání dodržují a prosazují zásady udržitelnosti, a mají tak pozitivní dopad na oblast životního prostředí. Probíhající klimatická změna je nepopiratelným faktem, ze kterého pramení celá řada rizik. Jsou to přitom právě pojišťovny, které pomáhají podnikatelům a firmám unést jejich následky.

„Fakt, že jsme byli vybraní, je pro nás poctou – pro všechny ty, kteří tady pracovali nebo pracují. Takže samozřejmě takové ocenění dosavadní práce velmi potěší,“ říká k umístění Josef Tománek, ředitel ekofarmy Javorník. Další informace najdete https://www.generaliceska.cz/.../premierovy-rocnik...
 

(foto: zdroj- Generali Česká pojišťovna a.s.)

Přijeďte pobýt v našem penzionu.....

 
Přijeďte pobýt v našem penzionu.
Penzion Javorník- ubytování vhodné pro rodiny s dětmi. Nádherné výhledy na okolní krajinu. Dovolená na Valašsku v krásné krajině Bílých Karpat. Ideální pro milovníky turistiky, cyklistiky. Ubytování s možností polopenze. Farmářská snídaně - bio jogurt, bio mléko, sýr, špaldové pečivo z naší ekofarmy.
Pro milovníky cyklistiky. Od Štítné nad Vláří to máte kousek (cca 2km) k cyklostezce BEVLAVA, která vás provede krásnou krajinou. Po cyklostezce se dostanete až do Trenčína, kde můžete navštívit místní hrad. Další informace Vám ráda poskytne pani Jana Juřenčáková, tel. 737 669 907
Prodej syrového kravského mléka

 
Syrové kravské mléko od našich dojnic si můžete zakoupit (do vlastních nádob) u nás v prodejně ve Štítné nad Vláří.
Mléko je lahodné k pití a také ho můžeme použít do různých pokrmů : polévek, omáček, koktejlů, pudinku. Z mléka si můžete vyrobit domácí sýr, jogurt, tvaroh nebo zákys. Když necháte mléko v lednici odstát, usadí se nahoře smetana, která je výborná na vaření.
 
Prodej každé úterý a pátek od 6:30 - 8:15h.
Objednávky a další informace na te. čísle 778 745 481