Aktuality

BIO Tvaroh (vážený) v naší Farmářské prodejně ve Štítné nad Vláří

Vážení zákazníci, od 7.10.2022 budeme mít v naší Farmářské prodejně ve Štítné nad Vláří - BIO Tvaroh (vážený). Cena 110Kč/kg. Můžete si donést na BIO Tvaroh svoji nádobu nebo vám ho dáme na prodejně do sáčku. BIO Tvaroh na český a slovenský trh dodává Ekofarma Javorník od roku 2015. „Než se dostane k zákazníkům, trvá jeho výroba kolem 24 hodin,“ prozradila Marta Buzašová, vedoucí mlékárny Ekofarmy Javorník. A jak jej mají zákazníci nejraději? „Našlehaný s mlékem a cukrem jako tvarohový krém. A pak také do šlehaných tvarohových dezertů, do pomazánek a na pečení zákusků a koláčů,“ dodala paní Buzašová. BIO Tvaroh z Ekofarmy Javorník získal ocenění Česká biopotravina roku 2021 a Regionální potravina roku 2016. Na telefonním čísle 773 746 859 Vám rádi zodpovíme jakýkoliv dotaz.

 
 

Provoz pálenice bude zahájen 5.října 2022

Vážení zákaznici, přijímáme objednávky na vypálení ovocných kvasů na telefonu 577 002 319, 731 636 499. Provoz pálenice bude zahájen 5.října 2022. Nabízíme zpracování ovocných kvasů na kvalitní destilát v našem provozu pěstitelské pálenice. Tato pálenice je navržena v nové koncepci monoblokového systému, tj. destilace i rektifikace se provádí v jediném kotli s nástavbou. Na této pálenici se získává velmi kvalitní destilát. Kvalitu destilátu lze ovlivnit vyřazováním jednotlivých pater v rektifikačním dílu z činnosti a dále využitím funkce deflegmátoru. Pálenice má moderní design, provedení je celo-nerezové, spodní varná část kotle a vnitřní části deflegmátoru a vestavby jsou měděné. Doprava kvasů z přivezených nádob do destilačního kotle je řešena vakuovým čerpáním - vývěvou, přes předlohovou nádrž umístěnou nad kotlem. Tato předloha je vybavena topným hadem k předehřívání kvasů teplou vodou z chladiče. Technologie byla dodána renomovaným výrobcem lihovarnických zařízení. Provoz pěstitelské pálenice je umístěn v areálu firmy ve Štítné nad Vláří.
Nabízené služby naší pálenice - pěstitelské pálení, bezplatné poradenství a změření obsahu cukru v kvasu pomocí refraktometru a doporučení termínu vypálení změřeného kvasu, ředění destilátu vlastní demineralizovanou vodou, zestaření, odplynění a zjemnění čerstvého destilátu pomocí ultrazvuku.


 
 

Nová závozová trasa - OSTRAVA

Vážení zákazníci, rozvoz našich mléčných a pekařských výrobků až k Vám domů. Od září 2022 do Ostravy. Rozvoz každé úterý. Mléko, sýry, jogurty, zákys, chleba, sladké pochoutky a další potraviny - to vše si nyní můžete objednat v klidu ze svého domova na našem eshopu. Nemusíte nikde chodit, stát ve frontě, vše Vám dovezeme až před váš dům, obchod nebo třeba restauraci. Na telefonním čísle 773 746 859 Vám rádi zodpovíme jakýkoliv dotaz.Nejlepší biopotravinou roku 2022 je sýr z Ekofarmy Javorník

V soutěži Nejlepší biopotravina roku 2022 je rozhodnuto. Odborná porota ocenila produkty v pěti kategoriích a zvolila celkového vítěze. Tím se stal Sýr s bílou plísní od Ekofarmy Javorník. Soutěž pořádá PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců. Největší klání v oblasti potravin s certifikací BIO vstoupilo do své třetí dekády s novým názvem a logem. Bio sýr s bílou plísní od Ekofarmy Javorník je Nejlepší biopotravinou roku 2022. Zvítězil ve své kategorii Biopotraviny živočišného původu a stal se i absolutním vítězem. Ekofarma Javorník, která hospodaří v podhorské oblasti CHKO Bílé Karpaty ve Zlínském kraji, dosáhla v soutěži na druhé vítězství v řadě. Loni vyhrála s BIO tvarohem. 
„Ocenění v soutěži Nejlepší biopotravina roku 2022 vnímám jednak jako zadostiučinění za všechnu práci, kterou jsme v posledních letech vynaložili, ale především je to odměna pro všechny naše zaměstnance.“ říká Radka Barboříková, vedoucí obchodního oddělení Ekofarmy Javorník. Klíč k úspěchu mléčných výrobků vidí především v jejich zpracování. Jsou vyráběny z vysoce kvalitního bio mléka s vysokým obsahem esenciálních živin. Mléko použité k jejich výrobě není žádným způsobem upravováno, není homogenizováno, ani odstřeďováno, a tak si zachovává všechny původní složky beze změny, což ovlivňuje jejich vysokou výživovou hodnotu a vynikající chuť. Výrobky neobsahují žádné konzervační látky. A k čemu sýr výrobci doporučují?„Náš sýr s bílou plísní je výborný sám o sobě třeba jako chuťovka k vínu, ale můžeme z něho také připravit různé sýrové speciality. Nám nejvíce chutná nakládaný s různými druhy koření a grilovaný. Dále je výborný ke smažení nebo přípravě různých pomazánek.“, dodává Barboříková.Realizované projekty


 


Papírový obal vylepšil design výrobku a zvýšil jeho prodej, říká Radka Barboříková

Českou biopotravinou roku 2021 se stal BIO tvaroh z Ekofarmy Javorník. O něm i o farmě, která hospodaří v režimu ekologického zemědělství už 26 let, jsme si povídali s dvěma ženami. Radka Barboříková je vedoucí obchodu a má na starosti zapojení ekofarmy do projektu „Mléko do škol“. Marta Buzašová je vedoucí mlékárny. Rozhovor najdete ZDE

 
 
 
 

Koláč s BIO švestkami z našeho sadu

V nabídce nyní najdete vybrané druhy pečiva s našim sezónním ovocem! Koláč s BIO švestkami je vyrobený z kynutého těsta, náplň s kousky BIO švestek, posypán máslovou posypkou. Koláč si můžete objednat na našem eshopu ZDE nebo zakoupit u nás ve farmářské prodejně ve Štítné nad Vláří. Na telefonním čísle 773 746 859 Vám rádi zodpovíme jakýkoliv dotaz.

Hledáme masérku/maséra do nově zrekonstruovaného relaxačního centra

Práce na hlavní pracovní poměr. Nástup - září 2022. Nabízíme zázemí stabilní firmy, motivační mzdové ohodnocení včetně odměn a benefitů.
Zvýhodněné stravování přímo v areálu Ekofarmy Javorník. Bližší informace na telefonu: Jana Juřenčáková 737 669 907. 


Tenisové kurty ve Štítné nad Vláří opět v provozu

Zájemci o hru si mohou rezervovat tenisové kurty na tel. 577 002 310 nebo u obsluhy čerpací stanice Javorník ve Štítné nad Vláří. Kurty se nacházejí v klidném prostředí poblíž chaty Gizela, kterou si můžete pronajmout na rodinnou rekreaci.
Cena: 100Kč/hod.
Provozní doba:
Po - Pá : 7.00 - 20.00 hod.,
So - Ne : 7.00 - 19.00 hod.
Těšíme se na Vaši návštěvu.


Hovězí maso z Ekofarmy Javorník formou směsných balíčků

Vážení zákazníci, nabízíme Vám možnost objednání hovězího masa z Ekofarmy Javorník formou směsných balíčků s možností osobního odběru nebo závozu zákazníkům. V systému ekologického zemědělství chováme hovězí masné plemeno SIMENTAL. Maso má svoji charakteristickou cihlově červenou barvu, kdy její odstín závisí na věku zvířete ( u mladých kusů je maso světlejší), na pohlaví zvířete, plemenné příslušnosti a v neposlední řadě na kvalitě krmiva. Důležitými vlastnostmi dobře skladovaného a vyzrálého masa je jeho šťavnatost a křehkost. Průměrný obsah tuku v jatečně opracovaných půlkách zvířete by se měl pohybovat v rozmezí 5,7 – 6,2 % tuku, libové hovězí maso obsahuje kolem 3 % tuku. Naše hovězí maso patří mezi biologicky velmi hodnotné a je důležitým zdrojem esenciálních aminokyselin, železa a vitamínu B2. Informace a objednávky na tel. 773 189 867. Objednávky na našem eshopu ZDE.ilustrační foto